U okviru republičkog projekta „Zaboravljene dečje igre“, naša škola je učestvovala u snimanju emisije koja će biti emitovana na osam regionalnih televizija širom Srbije i na internet portalima.
Ideja ovog projekta je da se uporede dečje igre nekad i sad.
Snimanje se realizuje na 11 različitih lokacija, u skoro svim osnovnim školama u opštini Vršac, uz pomoć učitelja i članova projektnog tima.
Našu školu su ovom prilikom predstavljali učenici od I do IV kao i učiteljice Vasiljev Persa i Žurka Zoja.
Nakon kvalitetne pripreme i pomoći direktora škole, igra je snimljena u jednoj ulici u Kuštilju.
Učenici su, nakon kraćeg zagrevanja, pristupili prezentaciji igre koju je prethodno objasnila njihova učiteljica.
Na kraju je kao sagovornik bio meštanin Kuštilja Lupej Viorel koji je govorio kako se igralo nekada, a kako danas i koje su igre bile popularne kod najmlađih.